ספריות לילדים

 
ספריות לילדים משמשות לאחסון ספרים, תקליטי ויניל ותקליטורי CD. בחירת הספריות הללו מקצועית יותר ממה שחושבים שכן יש לקחת לא מעט פרמטרים בחשבון:
 
* התאמת הספרייה לעיצוב החדר.
 
* התאמת הספרייה לרכיבי האחסון בהם מחזיק הילד.
 
* התאמת ספרייה המאפשרת סידור-חדר בקלות.
 
התאמת הספרייה לעיצוב החדר
 
כאשר מתאימים את הספרייה לעיצוב החדר יש להתייחס למלאכה על פי אמות מידה עיצוביות. כך, למשל, אם החדר הוא חדר לבן, עם קירות לבנים, בחירה בספרייה לבנה יכולה להשלים את התמונה, אבל בחירה בספרייה לבנה עם פרזול כסוף מסביב יכול להעצים מאד את ה- LOOK של חדר הילדים שלכם ולדאוג שהעיצוב יהיה בהחלט מבריק ומנצח. כשהספרייה חומה, והיא נדרשת לחדר שעיקר רהיטיו הם מעץ, הפרזול המוזהב יעשה את אותו אפקט.
 
עיצוב ספריות לילדים 
 
התאמת הספרייה לרכיבי האחסון של הילד
 
ילדים יכולים להחזיק ספרונים קטנים או ספרים עבי כרס, תקליטורים או תקליטים גדולים. המאפיין את תכולת הילדים שהיא ברובה בגודל קבוע, מה שיקל את בחירת הספרייה הרצויה. היה וטעינו, וילד שלכם יש תכולות בגודל משנתנה, ניתן לצרוך ספרייה עם מדפים ונצרות לשינוי הגובה. בספריוית הללו ישנם חורים ייעודיים לקביעת הנצרה ובכך – לשנות את גודלו של כל מדף.
 
התאמת ספרייה המאפשרת סידור קל של החדר
 
עבור ילדים – הספרייה הכי טובה לבחינה זו היא כזו אשר שליפת ספר, ויניל או תקליטור תהיה פעולה שמצריכה מוטוריקה עדינה, שבלעדיה יתר הרכיבים עלולים ליפול. מאידך, החזרת הרכיבים לצורך סידור החדר תיחשב משימה קלה מאד. מה זה בא ללמד את הילד? מצד אחד, שצריך משמעת כשרוצים לשלוף התקן מהספרייה. מצד שני, אם הוא מעוניין לסדר את החדר, אפשרתם לו את הספרייה הקלה ביותר מבחינה זו.
 
דגשים נוספים
 
1. רצוי לבחור בספרייה נמוכה ולא גבוהה המאפשרת נגישות גם למקומות גבוהים בה.
 
2. רצוי לבחור בספרייה מעץ או מפלסטיק רק לאחר שווידאתם את טיב החומר:
 
- בפלסטיק: הזרקת הפלסטיקה נעשתה במעבדות ומפעלים מתקדמים.
 
- בעץ: העץ עבר אימפרגנציה ושימון בדודי חומרים מתקדמים.
 
דגשים אלו – הנוגעים בכל אספקטי הבחירה שלכם – מבטיחות ועד איכות יוודאו שבחרתם ספריות לילדים באיכות גבוהה, המתאימות לצרכי הילדים שלכם!