שולחן ילדים

 
שולחן לחדר ילדים ייראה שונה אם הוא מיועד לחדר מרובה ילדים לעומת ייעודו לחדר של 1-2 ילדים. בחדר בו גרים הרבה ילדים רצוי לקנות שולחן ארוך וגדול על מנת שכל ילד יוכל לשבת סביבו וליצור. לעומת זאת, כאשר החדר קטן ההשקעה צריכה להיות פחות בגודל השולחן ויותר בפונקציות שמציע השולחן: מגירות, התקנים נשלפים וכל סממן נוסף שיוכל לסייע לילד שלכם ליצור ולבצע את פעילויותיו בכייף ובשלווה.
 
האם שולחן גדול הוא בהכרח שולחן שגורע מקום בחדר?
 
לא. ישנם שולחנות ילדים מתקפלים אשר ניתן לשים בצד החדר ולשחרר כאשר הילדים מעוניינים לעבוד. רצוי – שאם הילדים מאד קטנים – אתם ההורים תהיו אלו ששולפים את השולחן המתקפל ומקפלים אותו בסיום הפעילות. אם הילדים גדולים, ועברו לפחות את גילי 6-7, ניתן ללמד אותם כיצד עושים זאת ובפעמים הראשונות – לעשות זאת עם השגחה שלכם.
 
שולחן ילדים
 
מהם דגשי הבטיחות בשולחנות ילדים?
 
1. עדיף שולחן מגירות משולחן ארונות תחתונים על מנת שהילד לא יהיה חשוף לדלתות וצירים חדים.
 
2. עדיף שולחן מחומרים ידידותיים לילד כמו עץ קהה ולא חד בדפנות מטעמים דומים.
 
3. גם כשהחדר מרובה ילדים מומלץ להציב את השולחן הגדול בצדי הקיר ולא במרכז החדר על מנת לאפשר תנועה חלקה בחדר בהינתן השולחן, אלא אם מדובר בשולחן מתקפל ניד.

מהם דגשי העיצוב ומהו הקשר הדקורטיבי בין השולחן לחדר?
 
1. על השולחן להתאים למראה החדר.
 
2. התאמה לחדר היא בצורה, בצבע וב- LOOK של פרזול המגירות.
 
3. חשוב להתייעץ עם איש מקצוע הבקיא בתחום העיצוב של חדרי ילדים בטרם בחירתכם.
 
בכל מקרה, שולחן ילדים ייראה תמיד כזה אשר מתאים לחדר הילדים. חדר ילדים הייטקי על טהרת הלבן יכיל שולחן לבן עם פרזול שחור או כסוף, וחדר ילדים חום עץ יכיל, ככל הנראה, שולחן עץ עם התקני פרזול חומים או מוזהבים.
 
שולחן עם כוננית - האם כדאי?
 
עדיף לקנות שולחן עם מגירות משום שילדים – שהם ברובם נמוכים בלאו הכי לא יגיעו לכוננית, וניסיון שלכם להגיע על ידי טיפוס על הרהיט – לא רק שאסור על פי הסכם האחריות אלא גם מסכן את בטיחותם.