שטיחים לילדים

 
בחירת שטיחים לילדים נעשית בדרך כלל במקביל לבחירת טפטים ווילונות. מדוע? משום שמדובר בכיסויי בד המאפיינים את כל החדר: כפי שלא הייתם קונים שיש לרצפה ושיש לחיפוי תחתית הקיר – כשהם שונים, כנראה שלא תרצו לקנות שטיח ששונה מהווילון או הטפט. אכן, בחנויות מוצרי ילדים מציעים את כל סל הבדים לחדר הילדים: טפטים, שטיחים ווילונות – בחבילה אחת (טפטים אינם עשויים בד אבל הם משמשים כאמצעי עיצוב זמני ועל כן נלקחים בחשבון).
 
אפשרויות בחירת השטיחים
 
לילד מתאים שטיח מודרני ולא שטיח פרסי או אפגני עתיק, שכן על שטיח כזה יותר קשה לשמור, ולא היינו ממליצים לכם להיכנס לכזו התחייבות בשביל הילדים שלכם. הרבה יותר עדיף לקנות שטיח מודרני – למשל שטיח שאגי הנראה כמו פרווה של כלב ארוך שיער, זהו שטיח רך למגע וקל מאד לטפל בו. אפשרות שניה היא לרכוש שטיח מודרני קצר פרווה, למשל – שטיח דק מקיר לקיר, אך זה כבר צריך להיעשות בחנות שטיחים מודרניים מקצועית שתיקח מכם מידות, ולכן הכי קל והכי מומלץ הוא לקנות שטיח מודרני ניד כמו שטיח השאגי.
 
שטיחים לילדים
 
שילוב השטיחים בחדר
 
כפי שציינו הכי טוב לשלב על פי הצבע של הווילונות והטפטים, ורצוי לפי הגרפיקה שלהם, אך כמובן שישנן דרכים נוספות במקרה ואין לכם ווילונות וטפטים על הקירות. כך, למשל בחירת שטיח בצבע נגדי לצבע הרצפה והקירות יכול ליצור עיצוב בוטיק בשל הניגוד הגוני בחדר. לדוגמה – אריחי רצפה לבנים מעושנים (בשונה מאריחים שהם לבנים שמנת או קרם) ייראו, כצפוי, בורקים ואף מחזירי אור. בהם – הכי כדאי לשים שטיח שחור, וליצור מראה של לוח שחמט בחדר. כאשר הרצפה היא מעץ חום או מפרקטים כדאי לבחור בשטיח שמשתלב כצבע חם: שטיח אדום או בורדו כהה למשל, או אפילו שטיח חום בגוון שונה מזה של הרצפה.
 
טיפול בשטיחים מודרניים לחדרי ילדים
 
הטיפול כמעט שאינו מצריך ביקור במעבדת שטיחים מקצועית כמו זו המוכרת לכם כשמטפלים בשטיחים פרסיים ואפגניים, אך במקרים חמורים מאד של פגיעת נוזלים באופן ממושך כדאי לקחת אותם לביקורת במעבדה כזו. על פי רוב, התיקון לא יצריך עלויות גבוהות בשל כך שחומרי הייצור של שטיחים מסוג כזה אינם מגיעים לסף היוקרה של שטיחים פרסיים עתיקים. במקרה שחוויתם פגיעה בפעם הראשונה בשטיחים הללו – חשוב לנטרל אותה מהר, לקחת מגבת יבשה ולנגב את האזור הנגוע, לאחר מכן יש להוציא את השטיח החוצה לייבוש, ולא להשתמש במייבש החשמלי הביתי.